تبلیغات
وبلاگ نظامی ایران - ماجرای ماهواره‌ی جاسوسی امریکا!
وبلاگ نظامی ایران

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ماجرای ماهواره‌ی جاسوسی امریکا!

این ماهواره‌ی جاسوسی از مدار در رفته‌ی امریکا نیز ماجراهایی جدید برای خود راه‌انداخته است. چند ماهی است که مقامات نظامی امریکا از بیرون رفتن یک ماهواره از مدار خبر داده‌اند. این ماهواره یک ماهواره‌ی جاسوسی است وفناوریهای خاصی نیز در آن به کار رفته و برای امریکایی‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. فناوری باتری این ماهواره نیز از تکنولوژی فوق‌العاده‌ای برخوردار است که مواد داخل آن می‌تواند کشورهای دیگر را در این زمینه راهنمایی نماید.


امریکایی‌ها با اشاره به این مطلب که ماهواره‌ی جاسوسی آنها از مواد سمی تشکیل شده است، سعی داشتند تا دیگر کشورها را از نزدیک شدن به این ماهواره دور بدارند. این مساله که در میان بسیاری از کشورها باور شده، باعث گشت که بعضی از جوامع سلامت ‌اندیش بین‌المللی به دنبال بررسی امکان نابودی این ماهواره پیش از رسیدن به زمین باشند. به همین دلیل فشار این مجامع بر روی دولت امریکا، سبب شد که آنها به فکر آن بیفتند که پیش از برخورد به زمین آن را در هوا نابود نمایند.


بر این اساس پروژه‌ی نابودی آن در هوا برای وزارت دفاع این کشور تعریف شد. نیروهای نظامی امریکا با مشخص نمودن مسیر ماهواره‌ای که به زمین برخورد می‌کند، زمانی معین را برای برخورد آن به زمین و امکان مورد هدف قرار دادن آن با یک موشک تعیین نمودند. با اعلام این مطلب بسیاری از کشورهای جهانی از جمله روسیه به این برنامه اعتراض نموده و حتی آن را برنامه‌ای برای آزمایش یک موشک جدید اعلام داشتند. اما در مقابل بر اساس خبرهای منتشر شده از سوی مقامات امریکایی، یک موشک SM-3 برای این امر در نظر گرفته شده که در زمان مقرر به آن برخورد خواهد کرد. این مطلب امکان تست یک موشک جدید امریکایی را حذف نمود.


مورد بعدی مورد توجه تهدیداتی بود که امریکایی‌ها با پرتاب این موشک می‌توانستند بر علیه دیگر کشورها داشته باشند. بر این پایه نیز امریکا و ماهواره‌ی جاسوسی آن مورد توجه بسیاری از مقامات جهانی قرار گرفت. به این  دلیل در جلوی همه‌ی کشورها روسیه به مقابله با امریکا برخاسته و به دنبال آنست که به طور کامل برنامه‌های امریکا را برای نابودی ماهواره‌ی خود تحت نظر بگیرد. به همین منظور کمیته‌ای در وزارت دفاع امریکا راه‌اندازی شده است که به کنترل و بررسی عملکرد امریکا و موشک‌های آن برای نابودی ماهواره‌ی جاسوسی از مدار خارج شده بپردازد. امریکایی‌ها معتقدند که حرکات روسیه بیشتر برای کنترل کردن تمامی فعالیت‌های فضایی و موشکی امریکا است و به این مساله مربوط نمی‌شود. از این رو ممکن است امریکایی‌ها نیز به پنهان‌کاری‌ها دست بزنند.