تبلیغات
وبلاگ نظامی ایران - برد سامانه موشكی "تور ام 1 " به 35 هزار پا افزایش یافت
وبلاگ نظامی ایران

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

برد سامانه موشكی "تور ام 1 " به 35 هزار پا افزایش یافت

سردار حاجی زاده در گفتگوی تفصیلی:
برد سامانه موشكی "تور ام 1 " به 35 هزار پا افزایش یافت
خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران از ارتقاء برد عملیاتی سامانه پدافند موشكی تور ام 1 به 35 هزار پا خبر داد.
سردار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای انقلاب اسلامی در گفتگویی تفصیلی با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس و سپاه نیوز، به تشریح ویژگیها و نكات برجسته رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2 پرداخت و گفت: این رزمایش مشترك از برخی جهات حائز نكات مثبت بسیار مهمی بوده است كه از آن جمله میتوان به اجرای عملیات مشترك توسط نیروهای پدافندی سپاه و ارش اشاره كرد
به گفته وی منطقه وسیع عملیات كه تقریبا نیمی از كشور را شامل میشود، در كنار گسترده بسیجیان در بخشهای دیده بانی، اطلاع رسانی و توپخانه به همراه بكارگیری گسترده تجهیزات جدید، از دیگر ویژگیهای این رزمایش است.

* استفاده از توپخانه برای انهدام هواپیما

وی استفاده از توپخانه های ارتفاع متوسط كه توسط متخصصان دفاعی كشورمان ساخته شده است را از دیگر نكات مهم عملیاتی عملیاتی این رزمایش خواند و افزود: توانستهایم با شبكه كردن این توپخانهها برای انهدام هواپیماها در ارتفاع بالا از این تجهیزات بهره بگیریم و آنها با مجهز شدن به سیستمهای كنترل آتش، به صورت شبكه در اختیار ما هستند.
حاجی زاده همچنین استفاده از توپخانهها با نواخت بالا را برای انهدام سامانه همچون موشك های كروز مورد اشاره قرار داد و افزود: این توپخانهها مجهز به سیستم كنترل آتش بوده و به صورت هوشمند عمل میكنند و جزئی از شبكه بزرگ فرماندهی و كنترل پدافند نیروهای مسلح هستند.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران ارتقای مراكز كنترل و فرماندهی از سنتی به مدرن را دیگر دستاورد اخیر این نیرو دانست و افزود: هم سخت افزار و هم نرم افزار این سامانهها كاملا مدرن و بومی بوده و با سیستمهای راداری و زیر مجموعه های خود به صورت یك شبكه هوشمند عمل میكنند.

* ارتقاء سیستم موشكی تور ام 1

حاجی زاده در ادامه با اشاره به خرید سیستم پدافند موشكی تور ام یك از كشور روسیه گفت: طی دو سال اخیر و با توجه توانمندی بسیار بالایی متخصصان وزارت دفاع و سپاه پاسداران موفق شدیم برد این سامانه را از حالت استاندار خریداری شده به 35 هزار پا ارتقاء دهیم.
وی اضافه كرد: با توجه به اینكه عمده هواپیماها در ارتفاع بین 25 تا 35 هزار پایی اقدام به مانور و رهایی بمب میكنند اكنون با سامانه جدیدی میتوانیم این ارتفاع را به خوبی پوشش داده و با آنها مقابله كنیم.

* انهدام بمبهای رها شده از هواپیما

فرمانده نیروی هوا فضا یكی دیگر از ویژگیهای رزمایش مدافعان آسمان ولایت را هدف قرار دادند بمبها و موشكهای پرتاب شده از هواپیماهای دشمن عنوان كرد و گفت: حدود یك سال است به چنین توانایی دست پیدا كردیم و علاوه بر هواپیما، موشكها و بمبهای آن را هم میتوانیم هدف قرار دهیم.
سردار حاجی زاده همچنین از ارتقاء سیستمهای پدافندی سپاه پاسداران در مقابل جنگ الكترونیك خبر داد و گفت: ضمن مقابله با این سیستم میتوانیم اثرات آن را به خوبی كنترل كرده و دشمن را از این حربه مهم خود، خلع سلاح كنیم
مشروح این گفت و گو طی روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.