تبلیغات
وبلاگ نظامی ایران - آخرین گزارش از رزمایش مدافعان آسمان ولایت
وبلاگ نظامی ایران

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آخرین گزارش از رزمایش مدافعان آسمان ولایت

-مقابله با اختلالات راداری -دستیابی به ٩٠ درصد اهداف تاکنون -اجرای عملیات خط آتش پر تراكم برای اهداف ارتفاع كم


در سومین روز رزمایش مشترك مدافعان آسمان ولایت 2، مراحل دیگری از برنامه های رزمایش با موفقیت انجام شد.
مقابله با اختلالات راداری و رهگیری توسط هواپیماهای اسكرامبل و سامانه های موشكی ارتفاع متوسط
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در بخشی از مرحله دوم دشمن فرضی با بهره گیری از سامانه های نصب شده بر روی هواپیماهای جنگی و استفاده از ایستگاه های زمینی با ایجاد اختلالات الكترونیكی، در رادارهای اصلی شبكه اختلال ایجاد كرد.
هم چنین عملیات مقابله با جنگ الكترونیك انجام شد كه طی آن نیروهای كشور نارنجی یعنی دشمن فرضی اختلالاتی ایجاد كردند و نیروهای پدافند خودی به مقابله با آن پرداختند.
ایجاد وضعیت تك (ش. م. ه / شیمیایی، میكروبی، هسته یی ) برای یگان های پدافند هوایی و نیز ارزیابی اقدامات پدافند غیرعامل نیروهای شركت كننده در رزمایش از دیگر اقدامات صورت گرفته در مرحله دوم رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2بود.
به گزارش ایسنا در این مرحله هم چنین رهگیری توسط هواپیماهای اسكرامبل و سامانه های موشكی ارتفاع متوسط كشور آبی یعنی نیروهای خودی علیه هواپیماهای شكاری بمب افكن كشور نارنجی یعنی دشمن فرضی در منطقه عمومی رزمایش انجام شد.
بر اساس این گزارش پس از پایان مرحله دوم رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2، مرحله سوم این رزمایش انجام خواهد شد.
سامانه های واكنش سریع و متحرك موشك هاگ در منطقه رزمایش مستقر شدند
در ادامه دومین مرحله از رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2، برای نخستین بار سامانه های واكنش سریع و متحرك موشك هاگ و همچنین توپ هشت قبضه ای 20 میلی متری در منطقه عمومی رزمایش مستقر شدند.
به گزارش ایسنا این سامانه ها فردا ـ سه شنبه ـ و در آغاز سومین مرحله از رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2، آزمایش میدانی خواهند شد.
بر اساس این گزارش در حال حاضر در ادامه دومین مرحله از این رزمایش، سامانه های موشكی تولیدشده ارتفاع متوسط شاهین، سامانه های توپ 35 میلی متری اورلیكن و راپیر تجهیز شده به الكترواوپتیك و فاصله یاب لیزری مستقر شده اند.
اجرای عملیات خط آتش پرتراكم برای مقابله با اهداف ارتفاع كم
در ادامه دومین مرحله از رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2، عملیات خط آتش پرتراكم توپخانه پدافند هوایی نیروهای مسلح به منظور مقابله با اهداف ارتفاع كم اجرا شد.
به گزارش ایسنا در این عملیات سامانه های اسكایگارد و سامانه های متحرك 23 میلی متری، اهداف مورد نظر خود را مورد هدف قرار دادند.
هم چنین در بخش دیگری از مرحله دوم این رزمایش، پدافند زمین به هوای ارتش جمهوری اسلامی ایران علیه هواپیماهای بدون سرنشین دشمن فرضی در منطقه عمومی رزمایش انجام شد.
هواپیماهای بدون سرنشین دشمن فرضی كه به منظور انجام عملیات اطلاعات و شناسایی به منطقه نیروهای خودی وارد شده بودند، از سوی نیروهای پدافندی شناسایی، رهگیری و سپس توسط آتش بارهای ارتش منهدم شدند.
سیستم های جایگزین اس 300 داریم
معاون هماهنگ كننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء، با اشاره به تاخیر روسیه در تحویل سامانه اس 300 به ایران، گفت: قطعا لابی صهیونیست ها و فشار آمریكایی ها موجب شده است كه روس ها تحویل اس 300 را به تعویق بیاندازند.
به گزارش ایسنا سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسن منصوریان در گفت وگو با خبرنگاران خبرگزاری های مستقر در محل برگزاری رزمایش، تاكید كرد: چون قرارداد تحویل اس 300 یك قرارداد رسمی است می شود آن را از طریق مراجع رسمی پیگیری كرد و ما همچنان مشغول رایزنی برای تحویل این سامانه هستیم.
وی تصریح كرد: اگر روس ها سامانه اس 300 را هم به ما تحویل ندهند ما سیستم های جایگزینی داریم و با بهره گیری از تاكتیك های ابتكاری و طرح های مختلف سعی می كنیم نیازمندی های عملیاتی خود را برآورده كنیم.
معاون هماهنگ كننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء، با اشاره به برگزاری رزمایش مشترك مدافعان آسمان ولایت 2، اظهاركرد:بسیاری از سلاح ها و ادوات نظیر رادارها، موشك ها و تجهیزات مقابله با موشك كروز در این رزمایش آزمایش می شود.ما تجهیزات مختلف دیگری نیز داریم كه به دلایل امنیتی نمی توان همه آنها را رسانه ای كرد.ما سعی داریم با اقدامات گسترده و تلاش محققان داخلی، نیازهای خود را در زمان بحران، خودمان تولید كنیم.
منصوریان در ادامه با بیان اینكه جمهوری اسلامی به دلیل ماهیت انقلاب خود همواره مورد تهاجم غرب و شرق بوده است، گفت: به نظر می رسد این تخاصم دشمنان ادامه خواهد داشت. یكی از انواع تهدیدات علیه كشور ما تهدیدات نظامی است و ایران همواره در معرض این تهدیدات قرار دارد و ما به عنوان نیروهای مسلح نباید نسبت به آنها بی تفاوت باشیم.
وی تاكید كرد:ما برای همه كشورهای متخاصم و كشورهایی كه تهدید محسوب می شوند اقداماتی را داریم. نظیر اینكه نسبت به آنها اشراف اطلاعاتی داریم و هرلحظه آنها را از نظر تاكتیك رصد می كنیم و می بینیم در چه شرایطی هستند. ما برای مقابله با طرح های عملیاتی آنها متناسب با جغرافیای كشور و نقاط ضعف و قوت خود طرح های عملیاتی مختلف تهیه می كنیم.
معاون هماهنگ كننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء، افزود: این طرح ها همواره باید در میادین واقعی آزمایش شوند و یكی از اهداف ما در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2 نیز همین است. چون این رزمایش به صورت مشترك برگزار می شود یك ویژگی خاص دارد و آن اینكه توسط یك نیروی خاص نیست بلكه همه نیروهای كشور متناسب با تجهیزات خود در آن شركت كرده اند و البته مسوولیت نهایی پدافند هوایی كشور بر عهده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاست.
منصوریان با ابراز رضایت نسبت به هماهنگی های صورت گرفته میان نیروهای مسلح مختلف كشور به ویژه در این رزمایش، اظهار كرد: خوشبختانه تاكنون توانسته ایم هماهنگی های لازم را در سطح بسیار بالا و خوب و در سطوح فرماندهی ایجاد كنیم و در شرایط خوبی قرار داریم.
وی در پایان گفت: قطعا پشتیبانی تكنولوژیكی و عملیاتی و حتی تسلیحاتی كشورهای دیگر در زمان جنگ برای ما نامطمئن خواهد بود.ما 30 سال است كه بر روی پدافند هوایی تحقیق می كنیم. یعنی ارتش از زمان خارج شدن مستشاران خارجی از كشور و سپاه نیز از زمان اتمام جنگ این كار را انجام می دهند.
تا كنون به بیش از 90 درصد از اهداف دست یافته ایم
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با ابراز رضایت از مراحل انجام شده از رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2 گفت: طی مراحل انجام شده تا كنون به بیش از 90 درصد از اهداف خود دست یافته ایم.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) امیرسرتیپ خلبان احمد میقانی در جمع خبرنگاران مستقر در محل برگزاری رزمایش افزود: در دو روز گذشته و امروز اهداف خود را دنبال كرده ایم و در مراحل باقی مانده نیز این اهداف را با قدرت تمام پیگیری خواهیم كرد.
وی همچنین یكی ازاهداف این رزمایش را افزایش هماهنگی میان نیروهای پدافندی كل كشور عنوان كرد و گفت: یكی از اهداف اصلی ما در این رزمایش این بود كه وحدت بالاتری را در بین یگان های پدافندی نیروهای مسلح داشته باشیم كه در مراحل انجام شده تاكنون در اوج هماهنگی بوده ایم.
وی در پایان ازابراز رضایت فرمانده كل ارتش از عملكرد نیروها و نیز بازتاب رسانه ای این رزمایش خبر داد و اظهار كرد: طی صحبتی كه با امیر صالحی فرمانده كل ارتش داشتم ایشان ازعملكرد نیروها و نیز رسانه ها بسیار راضی بودند.