تبلیغات
وبلاگ نظامی ایران - خودروی 3 چهارم تن، اتاق‌های كاروان، واگن‌های باربری، میدل باس سپهر و تجهیزات مین‌زدایی با حضور سردار نجار رونمایی شد.
وبلاگ نظامی ایران

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

خودروی 3 چهارم تن، اتاق‌های كاروان، واگن‌های باربری، میدل باس سپهر و تجهیزات مین‌زدایی با حضور سردار نجار رونمایی شد.

خبرگزاری فارس: 5 محصول جدید وزارت دفاع شامل خودروی 3 چهارم تن، اتاق‌های كاروان، واگن‌های باربری، میدل باس سپهر و تجهیزات مین‌زدایی با حضور سردار نجار رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره كل تبلیغات دفاع، مراسم رونمایی خودرو تاكتیكی سه چهارم تن كه بر اساس نیاز نیروهای مسلح طراحی و به تولید انبوه رسیده است با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.
این خودرو قابلیت حمل 10 نفر با تجهیزات كامل و حمل 5/1 تن بار و تجهیزات را داراست و قادر است در مناطق كوهستانی ناهموار،‌دشت، بیابان و رودخانه‌های كم‌عمق تردد كند.
همچنین كارخانه تولید اطاق های سیار كه اصطلاحاً كاروان نامیده می‌شود نیز با حضور سردار نجار افتتاح شد. این كاروان‌ها نیز با ظرفیت تولید سالیانه 600 دستگاه قادر است نیازهای انتظامی، مركز امدادی و بهداشتی كشور را تامین كند. این اتاق‌های سیار مجهز به سیستم گرمایشی، سرمایشی، آب رسانی، برق و روشنایی در انواع تك محور و ‌دو محور بوده و قابلیت نصب روی كامیونت را نیز دارد.
دیگر پروژه افتتاح شده در امروز، رونمایی و تولید انبوه خودروی میدل باس 27 نفره سپهر ایرانی است كه به طور كامل توسط متخصصان صنایع خودرویی وزارت دفاع، طراحی و تولید شده است.
همچنین افتتاح خط تولید واگن‌های باربری در سه نوع بلند، مسقف و حمل كانتینر و پروژه افتتاح طرح‌های مین زدایی كه برای پاكسازی مناطق آلوده به مین و گلوله‌های عمل نكرده كاربرد دارد از دیگر برنامه‌های وزیر دفاع بود.
این تجهیزات مین زدایی برای پاكسازی در سطوح مختلف، زمین‌ها با كاربردهای كشاورزی، صنعتی و مسكونی طراحی و ساخته شده است.
سردار نجار در این مراسم با اشاره به توانمندی صنایع خودرویی وزارت دفاع در طراحی و ساخت انواع خودروهای نظامی گفت:‌ صنایع خودرویی وزارت دفاع را در اختیار داشتن نیروهای متخصص، مومن و با انگیزه قدم‌های بزرگی برای بومی سازی انواع خودروهای نظامی و چند منظوره برداشته است كه این محصولات جدید، بخشی از آن به شمار می‌رود.
وزیر دفاع، اقتدار و بالندگی صنایع دفاعی كشور را ناشی از روحیه خودباوری و اعتماد به نفس مدیران، متخصصان و كاركنان آن دانست و خاطرنشان كرد: بحمدالله در سال 86 كه بنام اتحاد ملی و انسجام اسلامی نامگذاری شد، متخصصان سخت كوش و اقتدار آفرین وزارت دفاع با وحدت و همدلی، افتخارات و دستاوردهای بزرگی را برای ملت شریف ایران و نیروهای مسلح مقتدر و توانمند به ارمغان آوردند.
نجار تصریح كرد: انشاءالله در سال آینده نیز با همین روحیه، قله‌های دیگری از فناوری‌های پیچیده نظامی فتح خواهد شد.
وی در پایان با تشكر و قدردانی از مدیران و كاركنان صنایع خودرویی شهید كالاهدوز، اقدام و تلاش بی‌وقفه‌ آنان را در تامین نیازمندی‌های خودرویی نیروهای مسلح ستود.